הפסקת פרסומות

טעימה מהמהלכים המובילים שלנו

Quik

Hacking the Growth Matrix

מטריצת המסרים שהביאה לצמיחה של 63% בהזמנות באתר Quik תוך רבעון

בתחילת הרבעון השני של 2019, קיבלנו לידינו תקציב חדש ומאתגר – אתר קניות הסופרמרקט Quik. מדובר באתר עם הצעת ערך אמיתית ומבדלת – קבלת המשלוח מהסופר תוך שעתיים או איסוף ההזמנה מהסופרמרקט הקרוב תוך שעה אחת בלבד. במבט ראשון היה נראה שהבעיה די ברורה. Quik פועל בזירה רותחת – מותגים וותיקים, עם קהל לקוחות מבוסס ותשתיות שיווק מפותחות. חלקם אף פועלים עם תקציבי ענק שמושקעים בקידום מערך הזמנות האונליין שלהם.

אבל הרגשנו שלא נכון להסתפק במבט ראשון, וצללנו לעומק הפעילות וזיהינו שתי נקודות יסוד עיקריות למינוף:
1. מיקוד באסטרטגית צמיחה.
2. יעילות ואופטימיזציה בניהול המדיה – בעזרת ניהול חכם ונכון יותר של כלי המדיה השונים, אפשר להגדיל משמעותית את ה-ROI מתקציב הפרסום. טרגוט לפי קהלים, התאמת מסרים לכל קהל בהתאם לשלב שבו הוא נמצא בציר ההיכרות עם המותג, חיזוק נאמנות לקהלים קיימים וכו'.

לאחר שאבחנו את נקודות היסוד בנינו תוכנית טיפול – תחילה טיפלנו בתשתיות האתר – הטמענו את כלי המדידה של Google Analytics . במקביל מיקדנו את התוכנית האסטרטגית לצמיחה. את האסטרטגיה בנינו על פי מודל ה-ACR, מודל של משפך בן 3 שלושה שלבים שמגדיר את מסע הלקוח: A.C.R Model: Attract > Convert > Retain.

מיפינו 2 קהלים בשלב הatract, קהל אחד לשלב ה- Convert ו-2 קהלים לשלב הRetain. סך הכל חמישה קהלים, כשכל קהל משויך לשלב אחר במשפך. לבסוף בנינו מטריצה שמתאימה בין המסרים והצעות המכר לכל קהל על פי מאפייניו. החלוקה לקהלים איפשרה לנו לדייק את המסר הרלוונטי ביותר לכל קהל – כזה שלבסוף הניע אותו לפעולה הרצויה.

הצלחנו ליצור שילוב מנצח: כל אחד מחמשת הקהלים נחשף גם למסרים בוני מותג וגם למסרים מכירתיים – מסרים שמותאמים אישית אליו!מסר מדויק שמתייחס לצורך מדויק = תשומת הלב והנעה לפעולה של הגולש!תהליך השדרוג צלח! גידול של 65% בהזמנות לחודש!

 

קרדיטים:

מנכ"לית משותפת: הדר גור אריה מנכ"לית משותפת: מיכל רומי מנהל תחום דיגיטל: מעוז דגני. מנהל קמפיינים: אסף כהן

שליחת קורות חיים